Шрот соєвий

Соєвий шрот — основний високобілковий інгредієнт для комбікормів

Одержаний із насіння сої без оболонок соєвий шрот позначається як соєвий шрот ВП (високий вміст протеїну). Соєвий шрот є повноцінним і збалансованим джерелом білка, незамінних амінокислот, мінеральних і цілющих речовин, необхідних для нормального розмноження, росту і розвитку, високої продуктивності нових порід тварин, птиці й риб. Разом із тим згодовування його має свої особливості, допустимі норми годівлі, з якими, на жаль, не всі знайомі. Найцінніше те, що соєвий шрот можна використовувати як єдиний високобілковий інгредієнт у дво-, трикомпонентних раціонах

Одержують соєвий шрот методом екстракції при переробці насіння сої. З 1 т одержують 750–800 кг шроту і 193 кг олії. Як бачимо, у цієї культури при переробці практично немає відходів, а основним продуктом, одержуваним під час промислової переробки її насіння, є соєвий шрот, що становить близько 80% його маси і містить 44–48% протеїну. У результаті подальшої поглибленої переробки одержують соєвий білковий концентрат, який містить 65–70% протеїну, та соєвий білковий ізолят, що містить 90–92% протеїну, які використовують переважно на харчові цілі. Тому сою можна назвати білково-олійною культурою, на відміну від соняшнику, у насінні якого міститься більше жиру, ніж білка, а отже, його можна віднести до олійно-білкових культур. Тонна сої дає удвічі більше білка, ніж тонна соняшнику, хоча менше олії. Через те що соя забезпечує більший збір цінного білка з гектара посіву, ніж інші культури, вона й має таке велике поширення і найбільші обсяги виробництва серед олійних і зернобобових культур. Це один із найбільших щорічно відновлюваних високобілкових рослинних ресурсів.

За кормовими перевагами соєвий шрот перевищує всі інші рослинні джерела протеїну, має найвищу поживну цінність, найширше використання в годівлі, придатний для всіх видів тварин, птиці й риб. Теплова обробка його або тостування надають соєвому шротові приємного запаху і смаку, знешкоджують антипоживні речовини, поліпшують перетравність, тому його добре поїдають у складі комбікормів тварини, птиця й риба

Разом із тим використання соєвого шроту має свої особливості. Норма згодовування його залежить від виду, породи і віку птиці, свиней, великої рогатої худоби, звірів, риби. Коротко зупинимося на деяких особливостях і нормах згодовування соєвого шроту, зважаючи на те, що норму згодовування його слід щоразу уточнювати з урахуванням віку, фізіологічного стану, рівня продуктивності, що особливо важливо для селекційної та племінної роботи 

Фізико-хімічні показники, показники споживчої цінності:

Масова частка вологи та летких речовин, % - 8,5—10,0

Масова частка сирого жиру в перерахунку на абсолютно суху речовину, %, не більше - 1,5

Масова частка сирого протеїну в перерахунку на абсолютно суху речовину, %, не менше - 49-50

Масова частка сирої клітковини в перерахунку на абсолютно суху речовину, %, не більше - 2,0

 • Шрот соняшниковий

  Соняшниковий шрот – цінний корм, у складі якого міститься 35-37% сирого протеїну(39-41% на АСР), багатий набір амінокислот, зокрема високий вміст метіоніну, що сприятливо впливає на ріст і розвиток молодняка. У порівнянні з макухою в шроті є дещо більше сирого протеїну, але менше жиру – не більше 1,5%, вміст клітковини від 16 до 22% на АСР.
  Детальніше...
 • Макуха соняшникова

  Соняшникова макуха – це продукт, який виходить в результаті віджиму олії із залишків насіння соняшника. Макуха – це дуже важлива добавка в приготуванні комбікормів для тваринництва. Його можна використовувати в раціоні будь домашньої тварини, так як він є дуже важливим і багатим протеїном(34-35% на АСР), а також він набагато якісніше, ніж будь-яка злакова культура.
  Детальніше...
 • Шрот соєвий

  Соєвий шрот — найякісніша сировина для годівлі сільськогосподарських тварин, птиці. Його отримують шляхом переробки соєвих бобів (після вилучення з них олії шляхом екстракції) і додаткової вологотеплової обробки. Соєвий шрот містить широкий набір мінеральних речовин, амінокислот.Вміст протеїну від 45% на сиру речовину(49-50% на АСР)
  Детальніше...
 • Висівки пшеничні

  Висівки кормові пшеничні – це корисний кормовий продукт отриманий під час помелу пшениці.Висівки є цінним кормом для сільськогосподарських тварин, широко використовується для виробництва комбікормів.Показники якості: Вологість – не більше 15,5%; Масова частка сирого протеїну – не менше 14,0%; Масова частка сирої клітковини – не більше 8,0%.
  Детальніше...
 • Макуха соєва

  Соєва макуха — один з продуктів основного раціону сільськогосподарських тварин і птиці. Його отримують після віджиму олії з соєвих бобів в процесі екструдування.Соєва макуха використовується для приготування повноцінних комбікормів і кормосумішей. Це високоякісний білковий інгредієнт, що дозволяє досягти високих результатів вигодовування.
  Детальніше...
 • Пивна дробина суха

  Суха пивна дробина – високопротеїнова кормова добавка або основа для виготовлення інших різновидів комбікорму. Високоякісний, екологічно чистий продукт з високим вмістом протеїну і без хімічних добавок. Суха ячмінно-хмельова ПД представлена у вигляді гущі з частинок насіння ячменя. Даний продукт має високий вміст рослинної клітковини.
  Детальніше...
 • Жом сухий гранульований

  Жом буряковий гранульований - екстрагована січка цукрових буряків, кормовий відхід цукробурякового виробництва, використовується для годівлі тварин. Цей продукт витримує довге зберігання і завдяки цьому є поширеним у тваринництві. Гранульований висушений жом – сіро-зелені циліндри, діаметром 8-10 мм, містить до 88% сухої речовини.
  Детальніше...
 • Барда спиртова кукурудзяна

  Кукурудзяна суха барда післяспиртова – корм з високим вмістом білка, який активно додається в раціон сільськогосподарських тварин і птиці. Він добувається в процесі виготовлення спиртових продуктів.У складі кукурудзяної сухої барди міститься достатньо велика кількість сирого протеїну – зазвичай це 28%.
  Детальніше...